На Київщині невідомі знищили 400 дерев, заливши у стовбури отруту

646
Телеканал ZIK 24 Октября 2018, 16:59
Майже гектар лісу на столичному лісовому масиві отруїли невідомі, і 400 дерев всохли просто на очах. Ця ділянка лісового масиву ще влітку стала неприродно рудою, втім тоді в лісопарковому господарстві це списали на шкідників.

Про це йшлося у програмі новин «Перші про головне» на телеканалі ZIK.

«Лише у вересні ми побачили, що почала відшаровуватись кора і зрозуміли, що це не шкідники, а згодом виявили отвори», – сказав головний лісничий КП «Дарницьке лісопаркове господарство» Юрій Дубів.

З’ясувалося, що ліс згубили зовсім не комахи, а люди. Невідомі просвердлили у стовбурах дірки і залили у них отруйні хімікати. Після цього дерева вже не можуть боротися зі шкідниками, які остаточно їх вбивають.

«Робилися отвори, причому під певним кутом, щоб рідина, яку заливали, не виливалася. І це все закорковувалося пластиліном. Вони всі мертві, врятувати тут вже нічого не можна, 100 відсотків дерев загинуло», – розповів еколог Ігор Кирикевич.

І активісти, і лісники припускають, що дерева отруїли навмисно, мовляв, хтось із забудовників уподобав ласу земельну ділянку. В лісництві вже написали заяву до поліції. Утім правоохоронці кажуть, поки що порушити провадження не можуть.

«Наразі відкритого кримінального провадження немає, у зв’язку з відсутністю довідки стосовно суми збитків, які були нанесені лісу або даному лісогосподарству», – прокоментувала прес-офіцер Деснянського управління поліції Наталя Федоровська.

Збитки ж має порахувати спеціальна екологічна інспекція, куди звернулося Дарницьке лісництво. Воно ж має з’ясувати, якою саме речовиною згубили сосни. Ці дерева вже незабаром спиляють, утім уже навесні планують висадити нові.

Нагадаємо, загальна площа всихання насаджень у лісах України становить майже 400 тисяч гектарів, в основному у Поліссі. Це на 150 тисяч гектарів більше, ніж розміри такої країни, як Люксембург або у два рази менше, ніж розміри Чернівецької області.

Ганна Безугла, Дмитро Бойчак, «Перші про головне»#Телеканал_ZIK #Перші_Про_Головне

Телеканал ZIK. Стаємо ближчими

Прямий ефір Телеканалу ZIK: http://zik.ua/tv/teleprograma
Сайт: http://zik.ua/tv
Facebook: https://www.facebook.com/telekanalZIK
Twitter: http://twitter.com/ziktv
Іnstagram: https://instagram.com/zik_tv_channel/
Підписатись на канал: https://goo.gl/BUQcMr