Головний режисер Національної опери України Анатолій Солов'яненко | За чай.com

465
5 канал 25 Сентября 2018, 07:38
Він міг стати слідчим з економічних злочинів. Наш гість закінчив Київський університет (правознавство), але ще й столичний університет культури і мистецтв (театральна режисура), музичну академію (музична режисура). Було нелегко, бо він — син "золотого голосу" України Анатолія Солов'яненка. І теж Анатолій. Але легко говорить і співає італійською:)
Починав як асистент режисера. А нині вже — головний режисер Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка.
Серед його здобутків опери "Мойсей" М. Скорика, "Ярослав Мудрий" Г. Майбороди, "Норма" В. Белінні, "Дон Карлос", "Набукко" Дж. Верді, "Наталка Полтавка" М. Лисенка, "Казка про царя Салтана" та "Моцарт і Сальєрі" М. Римського-Корсакова, "Запорожець за Дунаєм" С. Гулака-Артемовського, "Флорія Тоска" Дж. Пуччіні. Поновив оперу "Лючія ді Ламмермур" Г. Доніцетті та вистави "Паяци" Р. Леонкавалло, «Царева наречена» М. Римського-Корсакова.
Кавалер орденів "За заслуги" І, ІІ, ІІІ ступенів, орден князя Ярослава Мудрого V ступеня. Президентом Грузії нагороджений Орденом Честі та орденом "Зірка Італії" від Президента Італії (перший з українців).
Мистецтвознавець, доцент, народний артист і "Митець року" (2017) і наш чайний гість.
Античний театр помер, чому вижила опера; українська оперна сцена сьогодні — чи захотіли б на ній співати Соломія Крушельницька чи Анатолій Солов'яненко; українська оперна школа, руссо-імперська пуповина та італійсько-німецька традиція — де ми на оперній мапі.

Підпишіться і натисніть 🔔, щоб отримувати сповіщення про трансляції та нові відео

Telegram без спаму ➡️ https://t.me/news_5ua
Facebook ➡️ https://www.facebook.com/5kanal/
Twitter ➡️https://twitter.com/5channel

Ефір наживо 📹 https://www.5.ua/live
Багато цікавого на сайті ➡️ https://www.5.ua