Ляшко запропонував владі антикризовий план подолання наслідків епідемії

3287
Олег Ляшко 21 Марта 2020, 07:29
Наслідки економічної кризи для української економіки через пандемію коронавірусу можна було попередити ще кілька місяців тому. Про це заявив Олег Ляшко в ефірі ток-шоу «Свобода слова». Натомість влада не тільки не підготувала країну, а й покривала вивезення засобів захисту, що прирівнюється до мародерства під час війни, наголосив лідер Радикальної партії.
«У січні цього року я попереджав суспільство про наслідки епідемії коронавірусу для економіки країни. У відповідь людина, яка очолювала міністерство економіки і мала б аналізувати і прогнозувати, сказала, що епідемія ніяким чином не вплине на економіку. Зараз ми бачимо, в якому становищі бізнес і підприємства. Минулий уряд нічого не зробив для того, щоб підготувати країну і українців до епідемії. Більше того, коли ми обговорювали ризики для економіки – з України десятками мільйонів вивозили маски, рукавички, халати і все на світі. Це показує, наскільки некомпетентна влада керує нашою країною», — сказав Ляшко.
Політик вважає: замість того, щоб скасовувати ЄСВ та податок на землю і тим самим добивати міські бюджети, влада має переглянути держбюджет і скоротити видатки.
«Сьогодні мільйони людей відправили на кілька тижнів у неоплачені відпустки. Як їм годувати своїх дітей? Це завдання держави – дати допомогу цим людям і податкові стимули для бізнесу. Треба знизити податок на фонд зарплати та переглянути держбюджет, щоб платити людям хоч мінімалку. Де на це взяти кошти? У держбюджеті передбачено 600 мільйонів гривень на реформу державного управління, 300 мільйонів – на Бюро фінрозслідувань, 1, 5 мільярди – на резервний фонд і багато інших напрямків. Тобто, немає іншого шляху, ніж перегляд держбюджету. Треба залишити 4 пріоритетні напрямки фінансування – оборона і безпека, медицина, соціальний захист, освіта. На все інше – скоротити видатки», — переконаний лідер РПЛ.
А щоб були надходження до держбюджету в умовах кризи, Олег Ляшко закликав владу дати бізнесу податкові стимули і всебічну підтримку держави.
«Сьогодні виробникам-експортерам не повертають ПДВ в автоматичному режимі. Масово викликають у податкову і ставлять умову – заплатіть наперед податок на прибуток. А де його взяти? Також має налагодити роботу «Укрзалізниця». Пріоритетом повинно бути виконання експортних контрактів для наших виробників, а не для російських, як зараз. Крім того, влада має шукати нові ринки збуту. Наприклад, гірничо-металургійний комплекс. Це друга стаття наповнення держбюджету валютною виручкою. Із 47% експорту в Європу, 30% припадає на Італію, яка сьогодні стоїть і ми втрачаємо мільярди. Тобто, уряд повинен думати про те, щоб наші підприємства продовжували роботу і не зупинились», — переконаний політик.
Олег Ляшко вимагає від влади негайно діяти, не втрачаючи жодного дня.
«Сьогодні ми переживаємо надзвичайно складні часи. І немає значення, хто в опозиції, хто при владі – країна у нас одна. Ми підготували антикризовий план заходів і пропонуємо його уряду, парламенту, президенту. Беріть все найкраще від всіх, щоб ми разом зупинили цю чуму і зробили все, щоб українці не втратили роботу. Бо якщо влада зараз нічого не робитиме, то мільйонам українців, які у неоплачених відпустках, нікуди буде повернутися. І відповідальність за це лежатиме на владі», — підсумував Ляшко.