Ляшко-Нефьодову: Чому українці купують маски по 100 грн, а в Іспанію їх вивозять по 1,85 грн?

2618
Олег Ляшко 23 Марта 2020, 07:58
18 мільйонів гривень – саме стільки, за підрахунком Олега Ляшка, заробили на вивезенні захисних масок з України ділки під прикриттям Держмитниці. Політик у прямому ефірі на своїй сторінці в Facebook навів докази корупційної схеми, за якою до Іспанії вивезли 204 тисячі респіраторів «BUK» українського виробництва за суттєво заниженою вартістю.

«Ось накладні, які виставив голова Державної митної служби Нефьодов у своєму Facebook. Одна – на 104 тисячі, інша – на 100 тисяч респіраторів. Загалом – на майже 15 000 доларів. Якщо поділити задекларовану митну вартість на кількість, виходить по 1, 85 гривень за штуку. За системою ProZorrо, наприклад, КП «Міські дороги» м. Одеса закупила 170 респіраторів цієї фірми по ціні 98, 40 гривень за штуку 20 березня 2020 року, а КП «Міська клінічна лікарня №13» м. Харків 17 березня 2020 року закупила тисячу таких респіраторів по ціні 55, 20 гривень за штуку. Тобто, лише на цій партії ділки повинні отримати 18 мільйонів гривень прибутку. У мене питання до бубочки Нефьодова – яким чином ви пропустили цей товар через митницю?», — обурився Ляшко.

Лідер РПЛ назвав вивезення засобів захисту під час пандемії мародерством і вимагає негайного звільнення Голови Державної митної служби.

«Скажіть мені, шановні Голова митної служби, прем’єр-міністр, Голова СБУ, Генпрокурор, Директор НАБУ – чому ці маски купує одеське комунальне підприємство по ціні 98 гривень, а через митницю в Іспанію вони їдуть по ціні 1, 85 гривень за штуку? Що це, як не корупція? Держбюджет лише на цій партії недоотримав понад 4 мільйони гривень податку та митних платежів. Уявляєте масштаби корупції на митниці загалом? І як можна в умовах, коли українці купують маски по 100 гривень, вивозити 200 тисяч респіраторів по 1, 85 гривень? Де ваша совість? Це називається мародерством під час чуми! Тому я вимагаю від уряду негайно відправити у відставку Голову Державної митної служби Нефьодова на своєму найближчому засіданні», — сказав Ляшко.