Галасюк: Держзамовлення треба віддавати українським виробникам!

461
Олег Ляшко 19 Ноября 2018, 06:46
Державні замовлення треба віддавати українським виробникам, а не спонсорувати промисловість інших країн, вислужуючись за іноземні кредити, як робить нинішня влада.Приймемо "Купуй українське" — повернемо здоровий глузд в економічну політику, — наголосив під час візиту на харківський "Турбоатом" народний депутат від Радикальної партії Віктор Галасюк.

За його словами, ухвалення цього закону дозволить створити робочі місця з гідними зарплатами для українців, а бюджет — наповнити податками.

"Тільки через розвиток власної промисловості можна підняти економіку України, тільки через розвиток власної промисловості можна подолати безробіття, еміграцію, повернути кредити МВФ, а не набирати нові", — зазначив нардеп.

Зараз влада замість того, щоб підтримувати державного виробника — замовляє продукцію закордоном. Так, за словами Віктора Галасюка, Міністр економіки "освятив" підписання меморандуму з китайською компанією на п'ятсот мільйонів доларів для того, щоб на Дністровську гідроелектричну станцію закордонний виробник постачав турбіни. Раніше їх закуповували у харківського Турбоатому. Цим рішенням, каже політик: влада фактично забирає у підприємства можливість поповнювати український бюджет та багатомільйонне замовлення у заводу.

"Це повна дурня і це державний злочин надавати державні замовлення іноземним компаніям, коли в Україні є власний виробник такої продукції. Треба підтримувати власні заводи додатковими замовленнями, а не забирати хліб! Але українська влада чомусь знов і знов вирішує купувати продукцію закордоном, набирати кредитів, за які буде розраховуватися кожен з нас з вами!" — заявив нардеп.

Саме тому команда Олега Ляшка минулого року розробила та домоглася ухвалення закону, що надає розстрочку імпортного ПДВ на усе виробниче обладнання. Тепер будь-хто, хто модернізує, розширює або створює нове виробництво, фактично отримує безвідсотковий гривневий дворічний кредит від держави, який здешевлює це обладнання. Наразі необхідно ще більше підтримувати українські виробництва, запевняє Віктор Галасюк. Цієї ж думки дотримуються і представники державних заводів.